در ماه می سال 2007 ubisoft دوباره سم را به دنیای بازی های رایانه ای باز گرداند اما با ظاهری كه به هیچ یك از مزاج طرفداران خوش نیامد وتا حدی نا امید كننده بود كه به این عنوان یعنی conviction لقب  street of rage داده بودند. تغییر عمده وعموما نا كار امد باعث شده بود كه scc تبدیل به عنوانی شود كه نه تنها نتوانستند هویت خود را حفظ كند بلكه در ایجاد تغییر هم نا موفق بود و به كلی می توان گفت كه تبدیل به یك عنوان جدید شده بود ,چیزی كه طرفداران واقعی این سری به شدت از ان نا راضی بودند . ubisoft كه متوجه واكنش منفی بازیباز ها شده بود تصمیم گرفت تغییراتی در بازی ایجاد كند.


       


Samuel fisherكه بانام sam  شناخته می شوداولین كسی است كه تحت پرژه ی splinter cell  تعلیم یافته و به صوت انفرادی به عملیات های متعددی فرستاده شد. او همسرش رگان برنز را بر اثر بیماری سرطان از دست داده وتنها دخترش, سارا نیز در تصادفی كشته شده است. اما او متوجه می شود كه این تصادف اتفاقی نبوده واز قبل طراحی شده بود.او كه در گذشته یكی از اعضای third echelon  به شمار می رفت بعد از وقایع sce  از این سازمان جدا شده واكنون می توان گفت كه بر ضد این سازمان كار می كند.

 

        

            
عینك مخصوص سم فیشر همواره به عنوان نمادسری sc  و سم فیشر شناخته می شود , یكی از مسایلی كه در ابتدای ساخت و نمایش scc  باعث شده بود طرفداران كمی ناراحت شوند این بود كه این نماد از scc  حذف شده بود وبه نظر می رسید كه سم دیگر از ای ن وسیله استفاده نخواهد كرد. اما در خبری خوشحال كننده تیم سازنده بازی اعلام كرد كه سم در بعضی مراحل از mvg  خود استفاده میكند و این نكته نیز اعلام شد كه این عینك از قابلیت  های پیشرفته تری در این شماره بهره خواهد برد.یكی از قابلیت ها این است كه بازیباز میتواند با استفاده ازmvg  پشت در ودیوار ها را ببیند ودر همین موقعیت ها ان ها را علا مت گذاری كند وبا وارد شدن به اتاق ها تمامی دشمنان را از پا در بیا ورد . البته ظاهر بازی همانند گذشته در زمان استفاده از mvg تغییر میكند اما چیزی كه وجود دارد این است كه این بار شاهد طراحی هایی شبیه به سكانس های انتهای فیلم  the dark knight هستیم. به هر حال mvg  در scc  چه از لحاظ تكنیكی و چه از لحاظ تاثیر بر روی طراحی محیط نسبت به گذشته تغییر كرده و در همین راستا پیشرفت نیز داشته است.این بازی قرار است برای كنسول هایpc,x360,nds  در بهمن 88 وارد بازار ایران شود.